
| EMI Options | EMI Amount (Rs.) | Interest rate(in %) | Total Cost |
|---|---|---|---|
| 3 Month | 9267 | 0 | 27801 |
| 6 Month | 4703 | 5.16 | 28218 |
| 9 Month | 3183 | 7.25 | 28647 |
| 12 Month | 2424 | 8.45 | 29088 |
| 18 Month | 1667 | 9.77 | 30006 |
| 24 Month | 1289 | 10.49 | 30936 |
| 36 Month | 913 | 11.24 | 32868 |
| 48 Month | 727 | 11.63 | 34896 |
| 60 Month | 617 | 11.87 | 37020 |
| 72 Month | 544 | 12.03 | 39168 |
| 84 Month | 493 | 12.14 | 41412 |
Haier Fully Automatic Top Load Washing Machine (10.5 kg)
| Feature | Details |
| Brand & Series | Haier (Heater 688 Series) |
| Model Number | HWM105-H688BK |
| Type | Fully Automatic Top Load (Floor Standing) |
| Capacity | 10.5 kg |
| Ideal Family Size | 4-6 Members |
| Energy Rating | 5 Star |
| Color | Black |
| Feature | Details |
| Dimensions (W x D x H) | 55.00 x 58.00 x 101.00 cm (21.65 x 22.83 x 39.76 inches) |
| Product Weight | 37.5 kg |
| Feature | Details |
| Built-In Heater | Yes |
| Wash Programs (9) | Heavy, Sports, Eco, Silk, Soak, Sanitize, Baby Care, Synthetic, Rinse Plus Spin |
| Dryer Programs (1) | Air Dry |
| Supported Technology | NZP (Near Zero Pressure) Technology, Fuzzy Technology |
| Power Specs | 230 Watts / 220 Volts / 50Hz |
Cancellation Policy
GST Credit Guidelines