
| EMI Options | EMI Amount (Rs.) | Interest rate(in %) | Total Cost |
|---|---|---|---|
| 3 Month | 18533 | 0 | 55599 |
| 6 Month | 9458 | 7.04 | 56748 |
| 9 Month | 6402 | 8.63 | 57618 |
| 12 Month | 4876 | 9.54 | 58512 |
| 18 Month | 3353 | 10.55 | 60354 |
| 24 Month | 2594 | 11.09 | 62256 |
| 36 Month | 1838 | 11.66 | 66168 |
| 48 Month | 1463 | 11.96 | 70224 |
| 60 Month | 1241 | 12.14 | 74460 |
| 72 Month | 1095 | 12.26 | 78840 |
| 84 Month | 992 | 12.35 | 83328 |
| Feature | Details |
| Model Category | Magic Convertible Series |
| Type | Bottom Mounted Refrigerator (BMR) |
| Net Capacity | 445 Liters |
| Color | Graphite Black |
| Star Rating | 2 Star |
| Feature | Details |
| Net Dimensions (W x D x H) | 703 x 696 x 1775 mm |
| Gross Dimensions (W x D x H) | 770 x 760 x 1870 mm |
| Net Weight | 76 kg |
| Gross Weight | 85 kg |
| Feature | Details |
| Compressor | Inverter |
| Cooling Technology | Frost Free |
| Refrigerant | R600a |
| Energy Consumption | 295 (Units/Year) |
Cancellation Policy
GST Credit Guidelines